Kurumsal Web tv Nedir?

Web TV en basit anlatımla şahıs veya kurumların yaptıkları yayınlarını web sitesi, facebook veya youtube üzerinden tüm dünya ile paylaşmalarını sağlayan sistemdir.

Öncelikle bildiğimiz Geleneksel TV yayıncılığı ile Web TV yayıncılığını ana hatlarıyla kıyaslayalım. Günümüzde Televizyon yayıncılığının kitleleri etkileme değeri gittikçe azalmakta ama web tv – internet tv lerin etkileşime girdiği kitleler ise tam aksine gittikçe artmaktadır. Ayrıca web tv ye dünyanın her yerinden ulaşmak mümkün iken Normal kanallarda böyle bir şey mümkün değildir. Daha bunun gibi birçok fark sayılabilir ama bunların arasında en önemlisi maliyettir. Bir Tv kanalının kurulum maliyeti ile Web tv kanalının kurulum maliyeti arasında inanılmaz fark vardır. Ayrıntıları bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

WebTv kurulumu maliyet ve kitlelere ulaşım açısından tv kanallarına göre avantajlıdır. Fakat burada ne yapmak istediğinize iyi karar vermelisiniz. Kimlere nasıl ulaşmak istiyorsunuz. Web sitesi üzerinden mi, Facebook veya youtube üzerinden mi yayın yapacaksınız. Sanal stüdyo mu kuracaksınız kendi stüdyonuz üzerinden mi yayın yapacaksınız bunlar önemli konular ama sonra değerlendireceğiz.

Genel olarak bahsettiğimiz Web TV platformlar kurumsal firmalar üzerinden de kullanılmaktadır. Kurumsal Web tv kurumun kendi çalışmalarını yayınlayıp geniş kitlelere ulaşması anlamına gelir. Örneğin Üniversiteler, Dış ticaret şirketleri, Eğitim şirketleri veya yayın evleri, Kurumsal ve çok şubeli yapılar kendi yayınlarını yaparak Tüm dünya ile iletişime geçebilirler.

kurumsal-web-tv-5